Число -2 є корнем квадратного рівняння 3х в квадрате -4х – t = 0. Знайти другий корінь рівняння і

значення t.

Ответы на вопрос

Отвечает Госькова Алина.

3х² - 4х - t = 0

х₁ = -2

3 · (-2)² - 4 · (-2) - t = 0

12 + 8 - t = 0

20 - t = 0

-t = 0 - 20

t = 20

- - - - - - - - - - - - - - -

3х² - 4х - 20 = 0

D = b² - 4ac = (-4)² - 4 · 3 · (-20) = 16 + 240 = 256

√D = √256 = 16

х₁ = (4-16)/(2·3) = (-12)/6 = -2

х₂ = (4+16)/(2·3) = 20/6 = 10/3 = 3 целых 1/3 = 3,(3)

Вiдповiдь: х₂ = 3 1/3; t = 20.