За 4 год за течією і 5 год проти течії річки катер пройшов 160 км. А за 3 год за течією і 4 год

проти течії річки - 124 км. Знайти власну швидкість катера і швидкість течії.

Ответы на вопрос

Отвечает Асанов Дамир.

Відповідь:

Власна швидкість катера 18 км/год, швидкість течії - 2 км/год

Пояснення:

Нехай v - власна швидкість, u - швидкість течії

\left \{ {{4(v + u) + 5(v - u) = 160} \atop {3(v + u) + 4(v - u) = 124}} \right.

v + u + v - u = 160 - 124

2v = 36

v = 18

Підставимо це значення у рівняння

3(18 + u) + 4(18 - u) = 124

54 + 3u + 72 - 4u = 124

-u = 124 - 54 - 72

u = 2