- Катер, власна шивидкість якого 15 км год, проплив 18 км за течією і 24 км проти течії.

витративши на весь шлях 3 год. Знайдіть швидкість речі. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ільків Уляна.

Відповідь:

3 км/год.

Пояснення: Нехай швидкість течії х км/год, тоді швидкість катера за течією 15+х км/год, проти течії 15-х км/год. Маємо рівняння:

18/(15+х) + 24/(15-х) = 3

270-18х+360+24х-675+3х²=0

х²+2х-15=0

За теоремою Вієта х=-5 (не підходить)  х=3.

Швидкість течії 3 км/год.