Знайдіть суму членів геометричної прогресії (b,) від третього до восьмого включно, якщо:b=-16;q=0,5

Допоможіть будь ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Васильев Егор.

b₁ = - 16      q = 0,5

b₃ = b₁ * q² = - 16 * 0,5² = - 16 * 0,25 = - 4

b₈ = b₁ * q⁷ = - 16 * 0,5⁷ = - 16 * 0,0078125 = - 0,125

Новая прогрессия :

b₁' = b₃ = - 4

b₆' = b₈ = - 0,125

S_{6}=\frac{b_{1}'(q^{6} -1)}{q-1}=\frac{-4(0,5^{6} -1)}{0,5-1}=\frac{-4(0,015625-1)}{-0,5}=\frac{-4*(-0,984375)}{-0,5}=-\frac{3,9375}{0,5}=-7,875\\\\Otvet:\boxed{S_{6} =-7,875}

Отвечает Макаров Ньургун.

Ответ: S₃-₈=-7,875.

Объяснение:

b₁=-16     q=0,5=1/2       S₃₋₈=?

b₃=b₁q²=-16*(1/2)²=-2⁴*2⁻²=-2²=-4.

S₃₋₈=(b₃*(1-(1/2)ⁿ)/(1-(1/2))=-4*(1-(1/2)⁶)/(1/2)=-2²*(1-(1/64)/(1/2)=-2³*(63/64)=

=-2³*63/2⁶=-63/2³=-63/8=-7,875.