Розв'язати біквадратне рівняння x 4 − 6 x 2 + 8 = 0


Ответы на вопрос

Отвечает Balan Sergei.

Відповідь:

\sqrt{2}; 4

Пояснення:

Введемо змінну t=x^{2}, перепишемо рівняння

t^{2} - 6t + 8 = 0

D= 36-32=4

t1=\frac{6-2}{2} = 2

t2=\frac{6+2}{2} = 4

Підставляємо в рівняння t=x^{2}:

x^{2}=2         x^{2}=4

x=\sqrt{2}        x=2

Отвечает Санникова Ксения.

Объяснение:

 {x}^{4}  - 6 {x}^{2}  + 8 = 0 \\  {x}^{2}  = t \\  {t}^{2}  - 6t + 8 = 0 \\ d = 36 - 4 \times 8 = 36 - 32 = 4 \\ t1 =  \frac{6 + 2}{2}  =  \frac{8}{2}  = 4 \\ t2 =  \frac{6 - 2}{2}  =  \frac{4}{2}  = 2 \\  {x}^{2}  = 4 \\ x1 = 2 \:  \:  \: x2 =  - 2 \\  {x}^{2}  = 2 \\ x3 =  \sqrt{2}  \:  \:  \: x4 =  -  \sqrt{2}