Розв'яжіть рівняння методом заміни змінної б) (х-3)^4-5(х-3)^2+4=0.


Ответы на вопрос

Отвечает Паринбекова Аяна.

(x - 3) {}^{4}  - 5(x - 3) {}^{2}  + 4 = 0 \\ \\  y = (x - 3) {}^{2}  \\  y {}^{2}  - 5y + 4 = 0 \\  y_{1} +  y_{2} = 5 \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:   y_{1} = 1  \\  y_{1} y_{2} = 4 \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \: \:  \:  \:  \:  \:   y_{2} = 4 \\  \\ (x - 3) {}^{2}  = 1 \\ (x - 3) {}^{2}  - 1 = 0 \\ (x - 3 - 1)(x - 3 + 1) = 0 \\ (x -  4)(x - 2) = 0 \\ x - 4 = 0 \\ x _{1} = 4 \\ x - 2 = 0 \\x _{2} = 2 \\  \\ (x - 3) {}^{2}  = 4 \\ (x - 3) {}^{2}  - 4 = 0 \\ (x - 3 - 2)(x - 3 + 2) = 0 \\ (x - 5)(x  -  1) = 0 \\ x - 5 = 0 \\ x _{3} = 5 \\ x  -  1 = 0 \\ x _{4} =   1 \\  \\ Ответ:  \:   1 \: ; \: 2\: ; \:4\: ; \:5