ДАЮ 30 БАЛОВ ПОМОГІТЕ ПЖ 1. Розкладіть на множники квадратний тричлен : 1) х²-4х-32 ; 2) 4х²-15х+9

2.Розв`яжіть рівняння: 1) х4-8х²-9=0 2) х²-7х/х+2=18/х+2 3.Розв'яжіть рівняння: (х-1)/(х+2)+(х+1)/(х-2)+(2х+8)/(4-х²)=0 4.Скоротіть дріб: (4а²+а-3)/(а²-1) 5.Відстань між двома пристанями, що дорівнює 72 км, моторний човень проходить за течією річки на 2 години швидше, ніж проти течії.Знайдіть швидкість течії, якщо власна швидкість човна дорівнює 15км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Малицька Яринка.

1-4 на фото

5. Нехай швидкість течії х км\год, тоді швидкість човна за течією (15+х) км\год, проти течії (15-х) км\год, час руху проти течії 72\(15-х), час руху за течією 72\(15+х). За умовою задачі складаємо рівняння:

72\(15-х)-72\(15+х)=2

72*(15+х-15+х)=2*(15+х)*(15-х)

72*2*х=2*(225-x^2)

72x=225-x^2

x^2+72x-225=0

D=5184+900=6084=78^2

x1=(-72-78)\2=-75(швидкість течії річки невідємна величина, отже цей корінь не підходить)

x2=(-72+78)\2=3

Відповідь 3 км\год