Моторний човен рухався річкою з власною швидкістю 10 км/год.Таким чином він проплив 18 км за течією

та 14 км проти течії, витративши 3 год.15 хв.Знайти швидкість течії річки, щоб визначити час,що знадобиться для наступного запливу.

Ответы на вопрос

Отвечает Комарских Илья.

Пусть х км/ч - скорость течения реки, тогда (10 + х) км/ч - скорость лодки по течению реки, (10 - х) км/ч - скорость лодки против течения реки. 3 ч 15 мин = 3 ч + (15 : 60) ч = 3,25 ч. Уравнение:

18/(10+х) + 14/(10-х) = 3,25

18 · (10 - х) + 14 · (10 + х) = 3,25 · (10 + х) · (10 - х)

180 - 18х + 140 + 14х = 3,25 · (10² - х²)

320 - 4х = 325 - 3,25х²

320 - 4х - 325 + 3,25х² = 0

3,25х² - 4х - 5 = 0

D = b² - 4ac = (-4)² - 4 · 3,25 · (-5) = 16 + 65 = 81

√D = √81 = 9

х₁ = (4-9)/(2·3,25) = (-5)/6,5 = -10/13 (не подходит, так как < 0)

х₂ = (4+9)/(2·3,25) = 13/6,5 = 2

Ответ: 2 км/ч - скорость течения реки.