з міста в сусіднє село вирушив пішохід. Через 2 год. із села йому назустріч виїхав велосипедист.

Відомо, що швидкість велосипедиста на 9 км/ год більша за швидкість пішохода. Знайдіть швидкість велосипедиста і швидкість пішохода, якщо до моменту зустрічі пішохід був у дорозі 5 год, а відстань між містом і селом 59 км.​

Ответы на вопрос

Отвечает Петрусенко Михаил.

Ответ:

Скорость пешехода 4 км/ч

Скорость велосипедиста 13 км/ч

Объяснение:

Пусть х - скорость пешехода

5ч - время движения пешехода

5х - расстояние, пройденное пешеходом до встречи

х + 9 - скорость велосипедиста

5ч - 2ч = 3ч - время движения велосипедиста

3(х + 9)  - расстояние, которое проехал велосипедист до встречи

5х + 3(х + 9 ) = 59

5х + 3х + 27 = 59

8х = 32

х = 4 (км/ч) - скорость пешехода

х + 9 = 4 + 9 = 13 (км/ч) - скорость велосипедиста