До 80% розчину кислоти масою 6 кг вливають воду, масою 4 кг. Яка стала концентрація утвореного

розчину?

Ответы на вопрос

Отвечает Денскевич Рита.

Масова частка кислоти в початковому розчині масою 6 кг становить:

6*0,8 = 4,8 кг

Після того як до розчину додали 4 кг води, масова частка кислоти не змінилася. Знайдемо відсоткову частку кислоти нового розчину:

4,8 (кг) — x (%)

10 (кг) — 100 (%)

Складемо і вирішимо пряму пропорцію:

\frac{4.8}{10} = \frac{x}{100}\\ x=\frac{4.8\cdot 100}{10} = 4.8\cdot 10 = 48\: (\%)

Відповідь: концентрація утвореного розчину — 48%.