Катер пройшов 38 км за течією на 2 години швидше ніж 96 км проти течії. Знайти власну швидкість

катера якщо швидкість течії 3 км/год​

Ответы на вопрос

Отвечает Проскурякова Виктория.

Пояснення:

Нехай  власна швидкість катера - х.      ⇒

\frac{96}{x-3}-\frac{38}{x+3} =2 \\ 96*(x+3)-38*(x-3)=2*(x-3)(x+3)\\96x+288-38x+114=2x^2-18\\58x+402=2x^2-18\\2x^2-58x-420=0\ |:2\\x^2-29x-210=0\\D=1681\ \ \ \sqrt{D}=41\\x_1=35\ \ \ \ x_2=-6 \notin.

Відповідь:  власна швидкість катера 35 км/год.