X в 4 степени плюс 3x в квадрате минус 70 равно 0 Помогите срочно!!!


Ответы на вопрос

Отвечает Акуневич Антон.

Ответ:

Объяснение:

x^4 + 3x^2 - 70 = 0

x^2 = y, тоді

y^2 + 3y - 70 = 0

x2 + 3x - 70 = 0

Знайдемо дискримінант квадратне рівняння

D = b2 - 4ac = 32 - 4·1·(-70) = 9 + 280 = 289

Так як дискримінант більше нуля то, квадратне рівняння має два дійсних кореня:

y1 = -3 - √289 / 2·1  = -3 - 17 / 2  =   -20 / 2  = -10

y2 = -3 + √289 / 2·1  = -3 + 17 / 2  =   14 / 2  = 7

Тоді

x1 ^2 = -10 (мінусове число не можна витягнути з кореню)

x2^2 = 7, тоді х2 = +- корінь з 7