Помогите люди добрые ❤️З двох міст, відстань між якими дорівнює 375км, вирушили одночасно назустріч

один одному легкова і вантажна машини і зустрілись через 2,5 год. Знайти швидкість кожної машини, якщо вантажівка витратила на весь шлях на 2год 5хв більше, ніж легкова машина.

Ответы на вопрос

Отвечает Аников Денис.

375 : 2,5 = 150 км/ч - скорость сближения.

Пусть х км/ч - скорость легковой машины, тогда (150 - х) км/ч - скорость грузовой машины; 2 ч 5 мин = 2 5/60 = 2 1/12 ч. Уравнение:

375/(150-х) - 375/х = 2 1/12

375 · х - 375 · (150 - х) = 25/12 · х · (150 - х)

375х - 56250 + 375х = 312,5х - (25/12)х²

(25/12)х² + 437,5х - 56250 = 0

Умножим обе части уравнения на 12/25 = 0,48

х² + 210х - 27000 = 0

D = b² - 4ac = 210² - 4 · 1 · (-27000) = 44100 + 108000 = 152100

√D = √152100 = 390

х₁ = (-210-390)/(2·1) = (-600)/2 = -300 (не подходит для скорости)

х₂ = (-210+390)/(2·1) = 180/2 = 90 (км/ч) - скорость легковой машины

150 - 90 = 60 (км/ч) - скорость грузовой машины

Ответ: 90 км/ч и 60 км/ч.