ПОМОГИТЕ!!!З двох селищ, відстань між якими дорівнює 48 км, вирушили одночасно назустріч один

одному пішохід та велосипедист і зустрілись через 3 год. Знайдіть швидкість кожного з них, якщо велосипедист витратив на весь шлях на 8 год менше, ніж пішохід.

Ответы на вопрос

Отвечает Капашев Олжас.

У км/год - швидкість велосип.
х км/год - швидкіість пішохода
(х+у) * 3=48         }
48/х-48/у=8          }

3х+3у=48
х+у=16
х=16-у
підставимо значеня х у друге рівняння:
48/(16-у) - 48/у=8, спільний знаменник у (16-у)
48у-768+48у=128у-8у²
8у²+96у-768-128у=0
у² - 4у - 96=0
D= 16+384=400
у=(4+20):2
у=12 (км/год) - швидкість велосипедиста
16-12=4 (км/год) - швидкість пішохода