Знайти десятий член та суму перших п'ятнадцяти членів арифметичної прогресії -13;-11,5;-10;...


Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

а1=-13

а2=-11

d=a2-a1=-11-(-13)=-11+13=2

a11=a1+d(n-1)=-13+2(11-1)=-13+2×10=-13+20=7

S11=(a1+an)×2/n=(-13+7)/2×11=-6×11÷2=-33

Ответ: а11=7, S11=-33