Знайдіть суму перших 3 членів геометричної прогресії (bn), якщо 1+q+q^2=30/b1


Ответы на вопрос

Отвечает Антошин Данил.

1+q+q^2=\frac{30}{b_1}

b_1*(1+q+q^2=b_1*  \frac{30}{b_1}

b_1+b_1*q+b_1*q^2=30

Подставим:

b_2=b_1*q

b_3=b_1*q^2

и получим:

b_1+b_2+b_3=30

Вiдповiдь:  30