в арифметичній прогресії (аn) відомі а5=14 а9=24 знайдіть а1;d ; номер арифметичної прогресії що

дорівнює 54

Ответы на вопрос

Отвечает Грудина Аня.

Ответ:

Объяснение:

1) a₉=a₅+4d

d=(a₉-a₅)/4=(24-14)/4=10/4=2,5

a₅=a₁+4d

a₁=a₅-4d=14-4*2,5=4

a₁=4

2)an=a₁+d(n-1)=54

4+2.5(n-1)=54

n=((54-4)/2,5)+1=21