( 4х – у = 115х + Зу = 14Розв'яжіть системулінійних рівняньспособом підстановки​


Ответы на вопрос

Отвечает Дяченко Кристина.

Ответ:

x =  \frac{17}{27}

y = 1 \frac{14}{27}

Объяснение:

 \begin{cases} 4x - y = 1 \\ 15x + 3y = 14 \end{cases} \\  \begin{cases} y = 4x - 1 \\ 15x + 3y = 14 \end{cases} \\ 15x + 3 \times (4x - 1) = 14 \\ 15x + 12x - 3 = 14 \\ 27x - 3 = 14 \\ 27x = 14 +  3 \\ 27x = 17 \\ x =  \frac{17}{27}  \\ y = 4 \times  \frac{17}{27}  - 1 =  \frac{4}{1}  \times  \frac{17}{27}   -  1 =  \frac{4 \times 17}{1 \times 27}   -  1 =  \frac{68}{27}   -  1 =  \frac{68}{27}  -  \frac{27}{27}  =  \frac{41}{27} = 1 \frac{14}{27}