(З розв’язанням пж)Існують деталі масою 8 кг і 3 кг. Скільки деталей кожного виду необ- хідно

взяти, щоб отримати вантаж масою 32

Ответы на вопрос

Отвечает Крюков Артём.

Ответ:

Для вирішення даної задачі необхідно скласти систему рівнянь, яка враховуватиме маси деталей та їх кількість. Нехай x - кількість деталей масою 8 кг, а y - кількість деталей масою 3 кг. Тоді система рівнянь матиме вигляд:

8x + 3y = 32, (1)

x + y = n, (2)

де n - загальна кількість деталей.

Для знаходження значень x та y потрібно розв'язати цю систему рівнянь методом підстановки або методом елімінації невідомих. Наприклад, можна використати метод підстановки наступним чином:

З (2) отримуємо x = n - y і пiдставляємо це значення у (1):

8(n-y) + 3y = 32,

8n - 5y = 32,

5y = 8n - 32,

y = (8n-32)/5.

Отже, для отримання вантажу масою 32 кг необхiдно взяти [(8n-32)/5] деталей масою 3 кг та [n-(8n-32)/5] деталей масою 8 кг.