Катер за 3 години руху за течією і за 4 годин руху проти течії проходить 165 км.Знайдіть власну

швидкість катера і швидкість проти течії,якщо за 6 годин проти течією катер проходить на 6км быльше ныж за 5годин руху по озеру

Ответы на вопрос

Отвечает Сагиев Ислам.

Ответ:

24 км/год.;  21 км/год

Объяснение:

Нехай власна швидкість човна х км/год, швидкість течії у км/год тоді швидкість човна за течією х+у км/год проти течії х-у км/год.

3(х+у)+4(х-у)=165

6(х-у)-5х=6

3х+3у+4х-4у=165

6х-6у-5х=6

7х-у=165

х-6у=6 (помножимо на -7)

7х-у=165

-7х+42у=-42

      41у=123;  у=3

7х-3=165;  7х=168;  х=24

Швидкість течії 3 км/год, власна швидкість човна 24 км/год, швидкість човна проти течії 24-3=21 км/год.