Знайдiть сьомий член i суму перших десяти членiв арифметичної прогресiї (an), якщо a1 = 5, d = 3.


Ответы на вопрос

Отвечает Кошитар Інеса.

Объяснение:

a_1=5\ \ \ \ d=3\ \ \ \ a_7=?\ \ \ \ S_{10}=?\\a_7=a_1+6d=5+6*3=5+18=23.\\S_{10}=\frac{2a_1+9d}{2}*10 =(2*5+9*3)*5=(10+27)*5=37*5=185.

Ответ: a₇=23     S₁₀=185.