З пункту А в пункт Б вийшов пішохід. Через дві години на зустріч йому виїхав велосипедист. Відстань

між а і б 42км. Відомо що швидкість велосипедиста на 7 км/год більша. Знайти швидкість велосипедиста і пішохода . Якщо до зустрічі пішохід був у дорозі 5 годин

Ответы на вопрос

Отвечает Емелина Елизавета.

А -------------------------------------- 42 км -------------------------------------- В

-------> х км/ч                                                       (х + 7) км/ч  <-------

Пусть х км/ч - скорость пешехода, тогда (х + 7) км/ч - скорость велосипедиста. Уравнение:

х · 5 + (х + 7) · (5 - 2) = 42

5х + (х + 7) · 3 = 42

5х + 3х + 21 = 42

8х = 42 - 21

8х = 21

х = 21 : 8 = 21/8 = 2 целых 5/8 = 2,625 (км/ч) - скорость пешехода

2 5/8 + 7 = 9 5/8 = 9,625 (км/ч) - скорость велосипедиста

Ответ: 2 целых 5/8 км/ч и 9 целых 5/8 км/ч.

Проверка:

2,625 · 5 = 13,125 км - прошёл пешеход до встречи

9,625 · 3 = 28,875 км - проехал велосипедист до встречи

13,125 + 28,875 = 42 км - расстояние между пунктами А и В