Розвяжіть рівняння 10х²-4х³=0, (y-6)²-8(6-у)=0​


Ответы на вопрос

Отвечает Галант Илья.

10x²-4x³=0

x²(10-4x)=0

якщо добуток множників дорівнює 0, то будь-який множник може бути 0

х²=0                      10-4х=0

х=0                          х=2,5

відповідь: 0 і  2,5

(y-6)²-8(6-y)=0

формула скороченого множення  (a-b)²=a²-2ab+b²

y²-2×6y+6²-8×6+8y=0

y²-12y+36-48+8y=0

y²-4y-12=0

рівняння типа ax²+bx+c=0

шукаємо діскриминант D=b²-4ac=4²-4×(-12)×1=64

x=(-b±√D)/2a=(4±√64)/2=6 і -2

відповідь: 6 і -2