Сума десяти перших членів арифметичної прогресії дорівнює 230, її десятий член а10=50. Знайдіть а1


Ответы на вопрос

Отвечает Аптралова Арина.

Объяснение:

S_{10}=230\ \ \ \ a_{10}=50\ \ \ \ a_1=?\\S_{10}=\frac{a_1+a_{10}}{2}*10=230\\ (a_1+50)*5=230\ |:5\\a_1+50=46\\a_1=-4.

Ответ: a₁=-4.