Поможіть срочно треба знайдіть різницю п'ятий та десятий члени арифметичної прогресії а)3; 7; 11;

15; б)0; -1,5; -3; -4,5;​

Ответы на вопрос

Отвечает Сальников Илья.

Ответ:

a) d=4,~~a_5=19,~~a_{10}=39;\\b)d=-1,5,~~a_5=-6,~~a_{10}=-13,5

Объяснение:

a) \div 3;7;11;15\\d=7-3=11-7=15-11=4;\\a_5=3+(5-1)*4=3+4*4=3+16=19;\\a_{10}=3+(10-1)*4=3+9*4=3+36=39\\\\b)\div0;-1,5;-3;-4,5\\d=-1,5-0=-3-(-1,5)=-4,5-(-3)=-1,5;\\a_5=0+(5-1)*(-1,5)=4*(-1,5)=-6;\\a_{10}=0+(10-1)*(-1,5)=9*(-1,5)=-13,5\\\\---------------\\\bf a_n=a_1+(n-1)*d;\\\bf d=a_{n+1}-a_n