Знайди знаменник та перший член геометричної прогресії (Xn), якщо x2=12, x5=324


Ответы на вопрос

Отвечает Маркелова Даша.

Ответ:

3 и 4

Объяснение:

x₂=12; x₅=324

Формула n-го члена bₙ=b₁qⁿ⁻¹

Система уравнений:

x₂=x₁q²⁻¹

x₅=x₁q⁵⁻¹

12=x₁q

324=x₁q⁴

324/12=(x₁q⁴)/(x₁q)

q³=27

q=∛27

q=3 - знаменатель.

12=x₁·3

x₁=12/3

x₁=4 - первый член геометрической прогрессии.