За 10 ручок і 8 зошитів заплатили 66 гривень. Після того, як ручки подешевшали на 20%, а зошити

подорожчали на 50%, то за 20 ручок заплатили на 44 гривні більше, ніж за 12 зошитів. Якими були початкові ціни зошита i ручки?

Ответы на вопрос

Отвечает Сипкин Константин.

Ответ:

вот

Объяснение:

Пусть цена ручки - x,

        цена зошити - y.

По условию 10x+8y=66.

По условию 20*(x-20%*x)=12*(y+50%*y)+44 тоесть  20*0,8x=12*1,5y+44,

тоесть 16x=18y+44.

Почили систему уравнений:

10x+8y=66,

16x=18y+44;

10x+8y=66,

16x-18y=44;

10x+8y=66,

26x-10y=110;

5x+4y=33,

52x-20y=220;

25x+20y=165,

52x-20y=220;

5x+4y=33,

77x=385;

x=5,

25+4y=33;

x=5,

4y=8.

x=5,

y=2.

Початкова цiна ручки - 5 гривень,

Початкова цiна зошити - 2 гривнi.