За 7 зошитів і 4ручки заплатили 18грн50коп.Після того як зошит подешевшав на 40%,а ручка на 20%,то

одна ручка стала дорожча за один зошит на 70коп .Якими були початкові ціни зошита і ручки?

Ответы на вопрос

Отвечает Цуканов Сергей.
Нехай один зошит коштував х грн., а одна ручка - у грн.
Знаючи, що за 7 зошитів і 4 ручки заплатили 18грн. 50коп., складаємо перше рівняння:
7х+4у=18,5
Знаючи, що після подешевшання товарів, ручка стала дорожча за зошит на 70 коп., складаємо друге рівняння:
0,8у-0,6х=0,7
Отримали систему рівнянь:
{7х+4у=18,5,
{0,8у-0,6х=0,7  /множимо на 5

{7х+4у=18,5,
{-3х+4у=3,5

Почленно віднімаємо.
10х=15
х=15:10
х=1,5

1 грн. 50 коп. коштував зошит

7*1,5+4у=18,5
10,5+4у=18,5
4у=18,5-10,5
4у=8
у=8:4
у=2

2 грн. коштувала ручка

Відповідь. 1 грн. 50 коп. коштував зошит, 2 грн. коштувала ручка.