Знайдіть суму нескінченної геометричної прогресії (bn) якщо b3=5 q=1\2


Ответы на вопрос

Отвечает Войтов Никита.

b_{n} =b_{1}q^{n-1}\\b_{3}=b_{1}*q^2\\ 1/2=0.5. \\b_{1}=\frac{b_{3} }{q\q^2 }   =\frac{5}{(0.5)^2} =20.\\S=\frac{b_{1} }{1-q} =\frac{20}{1-0.5} =40.