Розв’яжіть рівняння: а) –(1 + 2х – х2) – (3х + 5) = х2; б) 2 – (–6 + х – 4х3) = 4х3 + х + 4.


Ответы на вопрос

Отвечает Магомедов Мухаммад.

Відповідь:

а) –(1 + 2х – х²) – (3х + 5) = х²

Скорочуємо протилежні, розкриваємо дужки.

-1² - 3х - 5 = 2х

Обчислюємо степінь

-1 - 3х - 5 = 2х

Обчислюємо

-6 - 3х = 2х

Переносимо доданки

-3х - 2х = 6

Зводимо подібні

-5х = 6

Ділимо обидві частини на -5

х = - 6/5   або х= -1,2

б) 2 – (–6 + х – 4х³) = 4х³ + х + 4

Розкриваємо дужки

2 + 6 - х + 4х³ = 4х³ + х + 4

Скорочуємо однакові доданки

2 + 6 - х = х + 4

Обчислюємо

8 - х = х + 4

Переносимо х у ліву частину, числа у праву

-х - х = 4 - 8

Зводимо подібні та обчислюємо

-2х = -4

Ділимо обидві частини на -2

х = 2