Допоможіть,будь ласка, спростити вираз: (2x+3)²+(7-2x)(7+2x) та знайти його значення, якщо x= -5/6

?​

Ответы на вопрос

Отвечает Chugunov Kirill.

Відповідь:

(2x+3)²+(7-2x)(7+2x)

*Рохкриваємо по формулі перші дужки, а другі і треті перемножаємо*

4x²+9+49+14x-14x-4x²

*Скорочуємо*

58

Пояснення:

Отвечает Игнаев Родион.

Щоб спростити наведений вираз, нам потрібно скористатися правилами експонент і властивістю розподілу. Ми маємо:

(2x+3)²+(7-2x)(7+2x)

Ми можемо використовувати правила експонент, щоб розкласти перший член:

(2x+3)² = (2x+3)(2x+3) = 4x²+6x+6x+9 = 4x²+12x+9

Потім ми можемо використати властивість розподілу, щоб розширити другий член:

(7-2x)(7+2x) = 77 - 72x + 2x7 - 2x2x = 49 - 14x + 14x - 4x² = 49 - 4x²

Потім ми можемо поєднати подібні терміни, щоб отримати спрощений вираз:

4x² + 12x + 9 + (49 - 4x²) = 4x² + 12x + 9 + 49 - 4x² = 12x + 58

Якщо ми підставимо значення x=-5, ми отримаємо:

12(-5) + 58 = -60 + 58 = -2

Якщо ми підставимо значення x=6, ми отримаємо:

12(6) + 58 = 72 + 58 = 130

Отже, значення спрощеного виразу, коли x=-5, дорівнює -2, а значення, коли x=6, дорівнює 130.