Знайдіть перший від'ємний член арифметичної прогресії an = 93 - 7n.


Ответы на вопрос

Отвечает Крюков Артём.

Ответ:

Формула для знаходження n-го члена арифметичної прогресії виглядає так:

an = a1 + (n-1)d

де a1 - перший член прогресії, d - різниця прогресії.

За умовою задачі, ми знаємо, що

an = 93 - 7n

Також нам потрібно знайти перший від'ємний член прогресії, тобто знайти таке n, при якому an < 0.

93 - 7n < 0

7n > 93

n > 13.29

Оскільки n має бути цілим числом, то найменше ціле число, яке більше 13.29, це 14.

Тому перший від'ємний член арифметичної прогресії буде a14:

a14 = 93 - 7(14) = -5

Отже, перший від'ємний член арифметичної прогресії дорівнює -5.