Знайдіть суму чотирьох перших членів геометричної про гресії (bn) зі знаменником q, якщо: 1)

b4=100; q=4;3) b2=12, b5=324​

Ответы на вопрос

Отвечает Ефигин Андрей.

\displaystyle\bf\\1)\\\\b_{4} =100 \  \  \ ; \  \  \ q=4 \  \  ; \ S_{4} =?\\\\\\b_{4} =b_{1}\cdot q^{3}\\\\b_{1}=b_{4}:q^{3} =100:4^{3} =100:64=1,5625\\\\\\S_{4} =\frac{b_{4}\cdot q-b_{1}  }{q-1} =\frac{100\cdot 4-1,5625}{4-1}=\frac{398,4375}{3}  =132,8125

\displaystyle\bf\\2)\\\\b_{1} =2\sqrt{2}  \  \  \ , \  \  \ b_{7} =16\sqrt{2} \\\\b_{7}=b_{1}\cdot q^{6}\\\\q^{6} =b_{7} : b_{1} =16\sqrt{2} :2\sqrt{2}=8\\\\\boxed{q=\sqrt[6]{8} =\sqrt{2} }\\\\\\S_{4}=\frac{b_{1}\cdot(q^{4} -1) }{q-1} =\frac{2\sqrt{2}\cdot(4-1) }{\sqrt{2} -1} =\frac{6\sqrt{2} }{\sqrt{2}-1 }

\displaystyle\bf\\3)\\\\b_{2}=12 \  \  \ ; \  \  \ b_{5}=324\\\\\\:\left \{ {{b_{1} \cdot q^{4}=324 } \atop {b_{1}\cdot q=12 }} \right. \\---------\\q^{3}= 27\\\\\boxed{q=3}\\\\b_{1}=12:3=4\\\\\\S_{4} =\frac{b_{1}\cdot(q^{3}-1)  }{q-1}=\frac{4\cdot(27-1)}{3-1} =\frac{4\cdot 26}{2}=52