У 11 класі навчається 16 хлопців і 12 дівчат. Скількома способами можна обрати двох учнів із класу

для участі у конференції?

Ответы на вопрос

Отвечает Данилов Роман.

Щоб знайти кількість способів вибрати двох учнів з класу 11 класу, в якому 16 хлопчиків і 12 дівчаток, можна скористатися формулою комбінаторики:

(n вибрати k) = n! / (k! * (n-k)!)

де n - загальна кількість учнів у класі (16 хлопців + 12 дівчат = 28), k - кількість учнів, яких потрібно вибрати (2), а ! позначає факторну функцію.

Отже, кількість способів вибрати двох учнів з цього класу дорівнює:

(28 вибрати 2) = 28! / (2! * (28-2)!) = 28*27 / 2 = 406

Отже, існує 406 способів вибрати двох учнів з класу 11 класу, в якому 16 хлопців і 12 дівчат, для участі в конференції.