Чотири картки пронумеровано числами 1, 2, 3 і 4. Яка ймовірність того, що сума номерів двох

навмання вибраних карток дорівнюватиме парному числу? дано і розв'язок дуже треба!!!!!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Llorens Natasha.

Щоб знайти ймовірність того, що сума номерів двох вибраних карток дорівнюватиме парному числу, можна скористатися наступною логікою:

Якщо сума двох чисел парна, то обидва числа можуть бути парними або непарними.

Якщо сума двох чисел непарна, то одне число має бути парним, а інше - непарним.

Отже, щоб знайти ймовірність, необхідно порахувати кількість способів вибрати дві картки, сума номерів яких є парним числом, та поділити на загальну кількість способів вибрати дві картки.

Щоб сума номерів була парним числом, можна вибрати дві парні картки (1 і 2, або 2 і 4, або 1 і 4), або дві непарні картки (3 і 1, або 3 і 4). Якщо обрати дві парні картки, то на це є 3 способи, якщо дві непарні - теж 3 способи. Загалом, є 6 способів вибрати дві картки з парною сумою номерів.

Загальна кількість способів вибрати дві картки - це кількість способів вибрати одну картку помножена на кількість способів вибрати другу картку. Оскільки кожну картку можна вибрати 4 способами (оскільки їх всього 4), то загальна кількість способів вибрати дві картки дорівнює 4 * 4 = 16.

Отже, ймовірність того, що сума номерів двох вибраних карток дорівнюватиме парному числу, дорівнює 6/16 = 3/8 або 0,375.