3х²-2х+3Розкласти на множники пожалуйста!​


Ответы на вопрос

Отвечает Максимова Дашуля.
Використаємо формулу квадратного трьохчлена:

a² - 2ab + b² = (a - b)²

Застосуємо цю формулу до першого двох доданків виразу:

3х² - 2х = 3х² - 2 * (х * 1) * 1/2 = (3х - 1)² - 1/4

Тепер можемо записати весь вираз як різницю двох квадратів:

3х² - 2х + 3 = (3х - 1)² - 1/4 + 3 = (3х - 1)² + 11/4

Отже, вираз можна розкласти на множники у вигляді (3х - 1)² + 11/4.