У воді об'ємом 114мл розчинили сіль натрій нітрат NaNO³ масою 36 г. Яка масова частка солі в

розчині? Даю 40 баллов!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Горлач Даша.

Ответ:

Чтобы рассчитать концентрацию раствора NaNO3, необходимо знать количество вещества, содержащегося в растворе, и объем раствора.

Масса NaNO3 равна 36 г, что соответствует количеству вещества, равному:

n(NaNO3) = m/M = 36 г / 85 г/моль = 0,424 моль

Здесь M - молярная масса NaNO3, равная сумме атомных масс натрия, азота и кислорода, т.е. 85 г/моль.

Объем раствора равен 114 мл, что соответствует 0,114 л.

Тогда концентрация раствора NaNO3 равна:

c(NaNO3) = n/V = 0,424 моль / 0,114 л = 3,72 М

Таким образом, концентрация раствора NaNO3 составляет 3,72 М (моль/литр).

Объяснение:

Отвечает Ціпкало Вася.

Відповідь:Масова частка (також відома як масова концентрація) визначається як маса речовини, розчиненої в одиниці об'єму розчину. Щоб знайти масову частку солі у розчині, спочатку потрібно знайти концентрацію розчину у відсотках за масою або у г/100 мл, використовуючи дані про масу солі та об'єм розчину:

Концентрація розчину = (маса солі / об'єм розчину) x 100%

У даному випадку:

маса солі = 36 г

об'єм розчину = 114 мл = 0,114 л

Тоді:

Концентрація розчину = (36 г / 0,114 л) x 100% ≈ 315,8 г/л

Отже, масова частка солі в розчині становить 31,58% (тобто 315,8 г/л).

Пояснення: наче так, буду рада якщо допомогла)