Знайдіть сторони прямокутного трикутника, якщо один з його катетів на 14 см більший за другий катет

і на 2 см менший від гіпотенузи.

Ответы на вопрос

Отвечает Исупов Владимир.

Объяснение:

х см - второй катет

(х+14 ) см - первый катет

х+14+2=х+16 см - гипотенуза

по теореме Пифагора:

(х+14)²+х²=(х+16)²

х²+28х+196+х²=х²+32х+256

х²-4х-60=0

D=(-4)²-4•1•(-60)=256

x1=(4+16)/2=10

x2=(4-16)/2= -6 не подходит

х=10 см- второй катет

10+14=24 см - первый катет

10+16 =26 см - гипотенуза