Знайдіть область значень функціїy=3x^2-2x+1y=-2x^2+3x-4


Ответы на вопрос

Отвечает Вагилевич Іванна.

Область визначення функцій:

 1) x \in R (х - будь-яке число)

 2) x \in R (х - будь-яке число)

Область значення функцій:

Знайдемо мінімальне значення функції:

1)  x_{min} = \frac{2}{6} = \frac{1}{3}

 y(\frac{1}{3}) = 3\cdotp \frac{1}{9} - 2 \cdotp \frac{1}{3} + 1 = \frac{2}{3}

Тоді область значення функції:

 y \in (\frac{2}{3}; \infty)

2)  x_{min} = \frac{-3}{-4} = \frac{3}{4}

 y(\frac{3}{4}) = - 2 \cdotp \frac{3}{4} + 3 \cdotp \frac{3}{4} - 4 = -\frac{23}{8}

Тоді область значення функції:

 y \in (-\infty; -\frac{23}{8})

Отвечает Иванилова Анастасия.
Y = 3x^2 - 2x + 1 -- это парабола, ветви которой направлены вверх.
Найдем координаты вершины.
Xв = -b/2a = - -2/2*3 = 1/3
Yв = 3*(1/3)^2 - 2*1/3 + 1 = 1/3 - 2/3 + 1 = -1/3 + 1 = 2/3
=> Область значений:
E(y) = [2/3; +беск)

2.
y = -2x^2 + 3x - 4 -- это парабола, ветви которой направлены вниз.
Найдем координаты её вершины.
Xв = -b/2a = -3/-2*2 = 3/4
Yв = -2*(3/4)^2 + 3*3/4 - 4 = -2*9/16 + 9/4 - 4 = -9/8 + 9/4 - 4 = -9/8 + 18/8 - 4 = 9/8 - 4 = 9/8 - 32/8 = -23/8 => область значений: E(y) = (-беск; -23/8]