Недалеко від поверхності землі над зарядженою частинкою, маса якої 100 мг, розміщена кулька, що має

заряд +3,3 *10(-7 степені) Кл.Відстань між частинкою і центром кульки 10 см. Який має заряд, якщо кулонівська сила і сила тяжіння, що діє на частинку зрівноважуються?

Ответы на вопрос

Отвечает Гриднева Дарья.
Вес частицы P=m*g=1E-4кг*9.81м/с2=9.81E-4Н.
Сила притяжения шарика с зарядом q1=3.3E-7Кл и частицы с зарядом Q2 (положительным, если частица ниже шарика и отрицательным - если выше, но мы примем что частица ниже шарика и частица притягивается к шарику, компенсируя вес) F=-P=Q1*Q2*1/(4*pi*e0*R^2), где e0=8,85418781762·E-12 Ф/м
Отсюда 
Q2=-P*4*pi*e0*R^2/Q1=
-9.81E-4*4*3.14159*8,85418781762·E-12*0.1^2/3.3E-7=3.3E-9Кл.
То есть заряд частицы ровно в 100 раз меньше заряда шарика и имеет противоположный знак.