При стиску газу його об'єм зменшився з 8 до 5 л, а тиск підвищився на 60 кПа. Знайти початковий

тиск.

Ответы на вопрос

Отвечает Никитенко Снежана.
Если не менялась температура, то по закону Бойля-Мариотта:
p1V1 = p2V2.
Отсюда p1= p2V2/V1.
Подставим значения: p1 = (р1+60)*5/8.
8p1 = 5p1 + 300,
3р1 = 300, 
р1 = 300/3 = 100 кПа.