1.4. Чому дорівнює кінетична енергія тіла масою 2 кг, що обертається з доцентровим прискоренням 5

м/с по колу радіусом 1 м? 1.5. Газ стискають при незмінній температурі так, що його об'єм зменшується в n раз. Чому дорівнює відношення середніх квадратичних швидкостей молекул у кінці та на початку стискання. 1.6. Ідеальний газ нагрівають ізохорно так, що його тиск збільшується в 3 рази. У скільки разів змінюється внутрішня енергія газу?

Ответы на вопрос

Отвечает Астафьева Ксюша.
1. Ek = (m v²)/2

a = v²/R => v² = a R

Ek = (m a R)/2 = (2*5)/2 = 5 Дж

2. так как температура постоянна, то отношение средних квадратических скоростей равно единице

3. пусть масса газа постоянна. тогда по закону Шарля:

P0 / T0 = (3 P0)/T,

T = 3 T0.

так как внутренняя энергия прямо пропорциональна температуре, то она увеличилась втрое