Індуктивність коливального контуру дорівнює 18мкГн.Вякому діапазоні довжин хвиль може працювати

радіоприймач,якщо ємність його кондинсатора може змінюватися в діапазоні від 10пФ до 15 пФ?

Ответы на вопрос

Отвечает Холод Евгений.

Период колебаний:

T=2\pi\sqrt{LC}.

Частота колебаний:

f=\frac{1}{2\pi\sqrt{LC}}.

Длина принимаемой волны тогда:

l=\frac{c}{f}=\ 2\pi*c*\sqrt{LC}.

Рассчитаем диапазон длин волн:

l_1=6,28*3*10^8*\sqrt{18*10^{-6}*10^{-11}}\ =\ 25,3\ m.

l_2=6,28*3*10^8*\sqrt{18*10^{-6}*1,5*10^{-11}}=\ 31\ m.

Ответ: от 25,3 до 31 метров.