хотя б формулы к этим задачам 1. Три провідники з опорами 10, 20 і 30 Ом з’єднані послідовно і

підключені у коло з постійним напруженням 120 В. Визначити загальний опір і падіння напруги на кожному з опорів окремо. 2. Гальванічний елемент дає струм 0,3 А при замиканні його на опір 6 Ом і 0,15 А при замиканні на опір 14 Ом. Визначити струм короткого замикання.

Ответы на вопрос

Отвечает Косачёв Семён.

1) R=10+20+30=60 Om
I=U/R=120/60=2 A
U1=I*R1=2*10=20 V
U2=I*R2=2*20=40V
U3=I*R3=2*30=60V

2) Е=I1*(r+R1)=I2(r+R2)- ЭДС источника.
0.3*r+0.3*6=0.15r+0,15*14
0,15*r=2*0.15---->r=2 Om внутреннее сопротивление источника.
E=0.3*(2+6)=2.4 V
Ikz=E/r=2.4/2=1.2 A