Задача.1.До якої температури був нагрітий чавунний брусок масою 1.8 кг, якщо при його охолодженні

до 20 °С виділилося 77,76 кДж теплової енергії? Питома теплоємність чавуну 550 Дж/(кг-°С). Задача.2.Визначте кiлькiсть теплоти, необхідну для нагрівання від 15 до 20 °C повітря в кімнаті, Довжина якої 5 м, ширина 4 м та висота 2,8 м.Задача.3.У чавунну ванну, маса якої 200 кг, спочатку налили воду температурою 20 °С, а потім додали води температурою 80 ºС. Після встановлення Тепловоï рівноваги температура води стала дорівнювати 60 °С. Яку масу холодної та гарячої води налили у ванну, якщо загальний об'єм води у ванні склав 160 л?

Ответы на вопрос

Отвечает Карпова Юля.

Ответ:

Объяснение:

Задача 1

77,76 кДж = 77 760 Дж

T-20° = 77760/ 1.8 * 550 = 77760/990 = 78.5° - на столько охладили.

T = 78.5+20 = 98.5° - нач температура

2) теплоемкость воздуха около 1000 Дж

Объем комнаты 4*5*2,8 = 20*2,8 = 56 м3 - объем воздуха.

плотность вохдуха 1,2 кг/м3

масса = 1,2*56 = 67,2 кг.

Q = 1000 Дж *67,2* 5 = 1000 *336 = 336 000 Дж = 336 кДж

3) 60° = 20° Х +80° Y / 160

X - холодная вода

Y - горячая вода

X + Y = 160 литров

20 Х +80 Y = 160*60

20 X +80 Y = 9600

X = 160- Y

20 (160-Y) +80 Y = 9600

3200 -20 Y +80 Y = 9600

60 Y = 9600-3200

60 Y = 6400

Y = 106.6 л - горячая вода

X = 160-106.6 = 53.4 л - холодная вода