3. Після вмикання електричної лампочки у кишеньковому ліхтарику через її спіраль тече струм

величиною 0,45 А. Скільки електронів пройде через лампочку за 5 хв роботи?​

Ответы на вопрос

Отвечает Чупина Екатерина.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі необхідно знати елементарний заряд електрона:

e = 1,602176634 × 10^-19 Кл

Також необхідно знати, що струм позначає кількість заряду, яка проходить через провідник за одиницю часу. Тому, щоб визначити кількість електронів, необхідно знати заряд одного електрона та час, протягом якого проходить струм.

Кількість заряду, яка пройде через лампочку за 5 хв (або 300 секунд):

Q = I*t = 0,45 А * 300 с = 135 Кл

Кількість електронів, що пройдуть через лампочку, можна визначити з використанням формули:

n = Q/e

де n - кількість електронів, Q - кількість заряду, e - елементарний заряд електрона.

Підставляємо відомі значення:

n = 135 Кл / (1,602176634 × 10^-19 Кл) ≈ 8,42 × 10^20

Отже, пройде близько 8,42 × 10^20 електронів через лампочку за 5 хв роботи.

Объяснение: