Свинцева куля масою 100 г, що рухається зі швидкістю 10 см/с, вдаряється в нерухому кулю з воску

масою 100 г, після чого обидві кулі рухаються разом. Визначте швидкість куль після удару.

Ответы на вопрос

Отвечает Дудник Марьяна.
Застосуємо закон збереження кінетичної енергії і мінус закон збереження імпульсу.
Маса першої кулі: m₁ = 100 г = 0,1 кг
Маса другої кулі: m₂ = 100 г = 0,1 кг
Швидкість першої кулі: v₁ = 10 см/с = 0,1 м/с

За законом збереження кінетичної енергії:
(m₁ * v₁^2) / 2 = ((m₁ + m₂) * v^2) / 2,
де v - шукана швидкість обох куль після удару.

Розв'яжемо рівняння:
(0,1 * (0,1)^2) / 2 = ((0,1 + 0,1) * v^2) / 2,
0,005 / 2 = 0,2 * v^2 / 2,
0,0025 = 0,1 * v^2 / 2,
0,0025 * 2 = 0,1 * v^2,
0,005 = 0,1 * v^2,
v^2 = 0,005 / 0,1,
v^2 = 0,05,
v = √0,05,
v ≈ 0,224 м/с.

Таким чином, швидкість куль після удару становить приблизно 0,224 м/с.