100 БАЛЛОВ СРОЧНО!!!!! Свинцева куля масою 500 г, що рухається зі швидкістю 10 см/с, вдаряється в

нерухому кулю з воску масою 200 г, після чого обидві кулі рухаються разом. Визначте кінетичну енергію куль після удару.

Ответы на вопрос

Отвечает Лифанов Илья.

Дано: m1=0,5 кг; V1=10 см/с=0,1 м/с; m2=0,2 кг; V2=0; Ек - ?

---------------

1) По закону сохранения импульсов тел

m1V1 + m2V2=(m1+m2)*V'  (удар неупругий)

m1V1=(m1+m2)V'

V'=m1V1/(m1+m2)

V1=0,5*0,1/(0,5+0,2)=5*0,1/7=1/14≈0,071 м/с.

2) Ек=mV²/2; у нас

Ек=(m1+m2)*V'²/2=

0,7 * (1/14)²/2=7/(10*14²*2)=1/(10*2*14*2)=1/(14*40)=0,001786≈

0,002 Дж≈2 мДж  -  это ответ.