маса рухомого електрона у 20 разів більша за його масу спокою. З якою швидкістю рухається цей

електрон розвязок​

Ответы на вопрос

Отвечает Галиев Ранис.

Ответ:

Электрон движется со скоростью равной

приблизительно 299 624 765,33 м/c

Объяснение:

Дано:

m_{rel} = 20m_{e}

c = 3 · 10⁸ м/c

Найти:

v \ - \ ?

-----------------------------------------

Решение:

По формуле:

m_{rel} = \dfrac{m_{e}}{\sqrt{1 - \dfrac{v^{2}}{c^{2}} } }

20m_{e} = \dfrac{m_{e}}{\sqrt{1 - \dfrac{v^{2}}{c^{2}} } } \bigg |:m_{e}

20= \dfrac{1}{\sqrt{1 - \dfrac{v^{2}}{c^{2}} } }

20\sqrt{1 - \dfrac{v^{2}}{c^{2}} } =1

\Bigg(20\sqrt{1 - \dfrac{v^{2}}{c^{2}} }\Bigg)^{2} =1^{2}

400 \bigg (1- \dfrac{v^{2}}{c^{2}} \bigg) = 1 |:400

1 - \dfrac{v^{2}}{c^{2}} = 0,0025

\dfrac{v^{2}}{c^{2}} = 0,9975

v^{2} = 0,9975c^{2}

\sqrt{v^{2}  }= \sqrt{0,9975c^{2}}

\boldsymbol{\boxed{v =c \sqrt{0,9975}}} - скорость электрона

Расчеты:

\boldsymbol v = 3 · 10⁸ м/c · √(0,9975) \boldsymbol \approx 299 624 765,33 м/c

Ответ: v \approx 299 624 765,33 м/c.

#SPJ1