Координата тіла масою 1,9 кг змінюється під час прямолінійного руху за законом x=13+6⋅t+6⋅t2

(значення величин у формулі наведено в СІ). Визнач рівнодійну всіх прикладених до тіла сил.

Ответы на вопрос

Отвечает Баланин Андрей.

Ответ:

Для визначення рівнодійної сили, необхідно знати силу, яка діє на тіло. Закон Ньютона каже, що рівнодійна сила на тіло дорівнює масі тіла, помноженій на прискорення, що діє на тіло:

F = ma

де F - рівнодійна сила, m - маса тіла, а - прискорення тіла.

Для визначення прискорення тіла, треба взяти другу похідну від функції координати по часу:

x = 13 + 6t + 6t^2

v = dx/dt = 6 + 12t

a = dv/dt = 12

Отже, прискорення тіла дорівнює 12 м/с^2.

Тепер можна обчислити рівнодійну силу:

F = ma = 1.9 кг * 12 м/с^2 = 22.8 Н

Отже, рівнодійна сила, яка діє на тіло масою 1,9 кг під час руху за законом x=13+6⋅t+6⋅t^2, дорівнює 22,8 Н.